Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jesień 2016

3-gatsu no Lion

Shaft
22 odcinki · TV Completed March Comes In Like a Lion, Sangatsu no Lion, 3月のライオン
8.40

Siedemnastoletni Rei Kiriyama jest społecznym zerem. Nie ma rodziny ani przyjaciół, rzucił szkołę i wyprowadził się od swoich adopcyjnych opiekunów, z którymi mu się nie układa. Nawet jego imię znaczy dosłownie zero. Niezależnie od tych trudności, Kiriyama jest w stanie sam się utrzymać, gdyż został wykwalifikowanym graczem w shogi, typowanym do osiągnięcia wybitnych sukcesów jako jeden z najmłodszych profesjonalistów w grze. Pomimo swoich triumfów chłopak ma tak wiele problemów, iż jego przyszłość jest bardzo niepewna, a emocjonalne wahania mają niebagatelny wpływ na jego wyniki w turniejach. Cała ta sytuacja przytłacza i tak już mocno przygnębionego Kiriyamę, a jedynymi osobami, które zdają się nieco łagodzić wewnętrzny niepokój nastolatka, są mieszkające na posesji nieopodal siostry Kawamoto, co chwilę zapraszające go do swojego domu. Akari, Hinata i Momo, pomimo nieobecności rodziców, same dzielnie opiekują się swoim lokum, sobą nawzajem oraz niezliczoną ilością kotów. Choć Rei broni się przed nawiązywaniem więzi rękoma i nogami, coś ciągnie go do tego swojskiego, pełnego ciepła i miłości miejsca…

Bungou Stray Dogs 2nd Season

Bones
12 odcinki · TV Completed Bungo Stray Dogs 2, 文豪ストレイドッグス
8.20

Despite their differences in position, three men—the youngest senior executive of the Port Mafia, Osamu Dazai; the lowest ranking member, Sakunosuke Oda; and the intelligence agent, Angou Sakaguchi—gather at the Lupin Bar at the end of the day to relax and take delight in the company of friends.

However, one night, Ango disappears. A photograph taken at the bar is all that is left of the three together.

Fast forward to the present, and Dazai is now a member of the Armed Detective Agency. The Guild, an American gifted organization, has entered the fray and is intent on taking the Agency's work permit. They must now divide their attention between the two groups, the Guild and the Port Mafia, who oppose their very existence.

[Written by MAL Rewrite]